Hõbejärve rannal

Laura Ingalls Wilder
Tõlkija: Anu Kõiv

Kirjeldus

Raamatu tegevus toimub veidi enam kui ühe aasta jooksul, alates sellest, kui Laura on 12-aastane ja perekond kolib Minnesotast Plum Creekist Lõuna-Dakota osariiki. See on nende esimene rongireis ja tüdrukud on põnevil selle uue transpordiliigi uudsusest, mis suudab mõne tunniga läbida vahemaa, milleks hobusel kuluks terve päev.

Pärast Dakota territooriumile kolimist elab perekond esmalt sugulaste juures raudteelaagris, kus pereisa töötab raamatupidajana. Laura vanem õde Mary on jäänud võitlusest sarlakitega pimedaks, isa palub Laural õele „silmadeks olla“ ja aidata tal olukorraga kohaneda. Romaan tutvustab ka Laura noorimat õde Grace’i.

Laura ja tema onutütar Lena mängivad koos, kui töö (pesupesemine, lehmalüpsmine) on tehtud, Laura sõidab esimest korda hobusega.

Pere veedab pika talve maamõõtja majas ja kevadel hakkab isa poodi ehitama. See on esimene hoone, millest saab De Smeti linn.

Ühel selgel talveööl käivad Laura ja Carrie Hõbejärve ääres kuuvalgel jalutamas ja kohtavad hunti. Kui isa järgmisel päeval hunti küttima läheb, avastab ta nende kodutalu jaoks ideaalselt sobiva koha. Sinna hakkabki pere oma uut kodu rajama.

Veel
Kirjastaja Eesti Raamat
Ilmumisaasta 2023
Keel Eesti
Kategooria Juvenile fiction / bedtime & dreams