Päevavalgus

Ragnar Jonasson
Tõlkija: Piret Lemetti

Kirjeldus

Aasta 1955. Kaks noorukest paari kolib muust maailmast ära lõigatud Héðinsfjörðuri fjordi kaldale. Nende elu eraldatuses saab järsu lõpu, kui üks naistest salapärastel asjaoludel oma otsa leiab.

Juhtum jääbki lahendamata. Viiskümmend aastat hiljem tuleb päevavalgele vana foto, mis tekitab küsimusi ja annab lootust, et saladus võib lõpuks lahendatud saada.

Lähedal asuvas Siglufjörðuris püüab nooruke politseinik Ari Thór selgust saada, mis tol saatuslikul päeval tegelikult juhtus, kuid möödunud on rohkem kui pool sajandit ja mäletajaid on vähe alles. Lisaks on niigi klaustrofoobseks kippuv Siglufjörður turisti toodud viiruse tõttu karantiinis.

Paralleelselt kulgeb teinegi lugu: Reykjavíkis tegutseb uudistereporter Ísrún, kes uurib omaenda järjest kõhedamaks muutuvat juhtumit. Lein, auahnus, soov mineviku ees silmad sulgeda – kõik see tekitab paraja sasipuntra.

Kas need juhtumid, üks vana ja teine uus, leiavad lahenduse? Kas inimloomus on poole sajandi jooksul muutunud või juhivad meid endiselt tumedad tungid, mis on meile omased olnud aegade hämarusest saati?

Veel
Kirjastaja Foorum Kirjastus OÜ
Ilmumisaasta 2023
Keel Eesti
Kategooria Kriminaalromaanid ja põnevikud