Äratõugatud surnud

Elly Griffiths
Tõlkija: Nele Mikk

Kirjeldus

Armastatud romaanisarja uues osas kaevab kohtuarheoloog Ruth Galloway välja Victoria-aegse naismõrvari luud, samal ajal kui tänapäevases Norfolkis külvab paanikat lapseröövel.

Igal aastal peetakse Norfolkis ühishauda maetud kehvikutele eestpalvust nimega „Äratõugatud surnute mälestusteenistus“. Seekordse palvuse vastu on Ruthil eriline huvi. Tema hiljutised väljakaevamised Norwichi lossi juures tõid päevavalgele kurikuulsa Konksumamma, kes poodi 1867. aastal viie lapse mõrva eest. Nüüd satub Ruth vastumeelselt telesarja „Naised, kes tapavad“, kus töötab kõrvuti saatesarja võluvast ajalooeksperdist professori Frank Barkeriga. Peainspektor Harry Nelson murrab aga pead kolme surnuna leitud imiku juhtumi üle. Ta on kindel, et nende surma eest vastutab laste lihane ema. Siis röövitakse laps, ning vastutuse võtab keegi Kasvatajatädi.

Kas tegutsemas on kaks mõrvarit või sooritas kõik roimad Kasvatajatädi? Nelsoni meeskond peab välkkiirelt tegutsema, sest kui kaob järgmine laps, ei saaks enamat kaalul ollagi.

Veel
Kirjastaja Foorum Kirjastus OÜ
Ilmumisaasta 2023
Keel Eesti
Kategooria Kriminaalromaanid ja põnevikud