Mõrv Dolphini hotellis

Helena Dixon
Tõlkija: Ülle Jälle

Kirjeldus

Juunikuu 1933. Iseseisev noor naine Kitty Underhay on jäetud üksinda juhtima rahulikus Inglismaa rannikulinnas asuvat suguvõsale kuuluvat Dolphini hotelli. Eesootavad päevad peaksid olema täidetud mõnusa lobisemisega toateenijatega, kes elegantses fuajees mahagonlaudu ja läikivaid kandelaabreid poleerivad. Kõik peab olema täiuslik Chicagost pärit glamuurse džässlauljatari saabumiseks ja maskiballiks, millest kujuneb hooaja käimalükkamise kultuuriline haripunkt.

Ent kui Kitty ja tema vanaema tubadesse sisse murtakse ning need segi pööratakse, taipab ta kähku, et hotellis toimub midagi ebatavalist. Peagi hakkavad vaikses linnakeses ringlema kuulujutud varastatud rubiinist. Rubiinist, mis võis olla Kitty ema valduses, kui too sõja ajal kaduma jäi. Ning kui sissemurdmistele lisaks toimuvad mõrvad ja kallaletungid, muuhulgas ka endisele linnapeale, tundub, et kurjategija ei kohku kalliskivi leidmise nimel tagasi millegi ees.

Kitty on otsustanud Dolphini hotelli uue turvapealiku, endise sõjaväekapteni Matthew Bryanti abil selle salapärase loo lahendada ja kaitsta hotelli mainet, aga ka sealseid külalisi. Kas külmavereline mõrtsukas peatub tõepoolest tema enda katuse all? Ja mis ühendab kadunud kalliskivi Kitty minevikusaladusega?

Klassikaline põnev mõrvalugu! Uus kaasahaarav krimiromaan Agatha Christie, Elizabeth Edmondsoni ja T. E. Kinsey austajatele.

Veel
Kirjastaja Foorum Kirjastus OÜ
Ilmumisaasta 2023
Keel Eesti
Kategooria Kriminaalromaanid ja põnevikud