Surm Beacon Cottage'is

Betty Rowlands
Tõlkija: Piret Lemetti

Kirjeldus

Päikesekiired tungivad läbi pilvede ja valgustavad väikest majakest, mille eesukseni viib kitsuke sammaldunud rada. Kuid majas sees on aset leidnud midagi kohutavat …

Kriminalist Sukey Reynolds ootab pikisilmi nädalavahetust aiatöid nautides, kui talle töölt ootamatult helistatakse: kohaliku mõisa peahoonesse on sisse murtud. Asitõendeid koguma hakates taipab Sukey, et tegemist on värskeimaga Cotswoldis toimuvast hästi läbi mõeldud sissemurdmiste seeriast. Keegi on sihikule võtnud härrastemajad, mille seinte vahel asuvad kallihinnalised kunstikollektsioonid.

Õnneks võtab politsei kahtlusaluse peagi vahi alla. Kuid küsitlemise käigus näeb mees juhuslikult Sukeyt, tõmbub näost kaameks ja hüüab naist. Sukey teab täiesti kindlalt, et pole seda inimest kunagi varem näinud. On see mingi veider nali või tegutseb kuskil võõras, kes on igas mõttes Sukey täiuslik teisik?

Just siis, kui Sukey hakkab kahtlustama, et teda jälitatakse, jahmatavad politseid ümbruses aset leidvad mõrvad. Kuna surnukehade arv aina kasvab ja politsei ei tea, kust otsast asja harutama hakata, peab Sukey endalt küsima, kas mitte tema ise ei ole selle veidra juhtumi lahenduseni viiv niidiots. Kas ta suudab rebida mõrvarilt maski enne, kui temast endast saab tapja järgmine ohver?

Veel
Kirjastaja Foorum Kirjastus OÜ
Ilmumisaasta 2024
Keel Eesti
Kategooria Kriminaalromaanid ja põnevikud